Mănăstirea „Sfânta Ana” Rohia reprezintă o vatră de credinţă ortodoxă şi trăire românească. Credincioşii din toate părţile Maramureşului, ca şi cei mulţi care vin de pe alte meleaguri ale ţării, găsesc aici hrana spirituală necesară, mângâiere şi întărire sufletească. Totodată biblioteca mănăstirii cu numeroasele ei volume, din variate domenii, reprezintă pentru tânărul seminarist sau student teolog, ori pentru cercetătorul dornic de a studia, în cadrul minunat al naturii de la Rohia, un permanent şi nesecat izvor de informaţii.

ALBUM FOTO - IMAGINI DE IARNA DE LA MANASTIREA "SFANTA ANA" - ROHIA

În spiritul tradiţiei de ospitalitate al aşezămintelor monahale ortodoxe, mănăstirea „Sfânta Ana” – Rohia, oferă, pentru câteva zile, găzduire pelerinilor care o cercetează.

Pentru informaţii suplimentare ne puteţi contacta la :
Telefon : 0262 / 387605
Fax : 0262 / 387608